Pred pár rokmi sme si kúpili malý domček. Nešlo o žiadnu novostavbu, ale poriadne starú budovu, ktorá stála už len vďaka sile vôle. Nachádzal sa však v tak krásnom prostredí a aj cena bola lákavá, že sme neodolali a teraz sa z neho stal náš domov. Problémom prízemných domov býva najmä to, že v nich nie je dostatok svetla. No a takto presne to vyzeralo aj v tom našom. Vonku svietilo slnko a náš interiér pripomínal skôr hrobku. Ja osobne potrebujem v byte veľa svetla. Bola som na to zvyknutá od detstva, dokonca som svojim rodičom zakázala zamurovať jedno okno v mojej izbe (boli tam dve) a v lete som radšej bojovala s otrasnými horúčavami, no to svetlo mi za to stálo.
Prejdem hneď k veci, málo svetla v našom novom dome, pre mňa jednoducho bol problém. Dlho sme premýšľali nad tým, ako tento nedostatok vyriešiť. Možností v podstate nie je veľa. Môžete sa presťahovať alebo zainvestovať do sklenených priečok. My sme sa rozhodli pre druhú možnosť. Sklenené priečky LMmontnaozaj urobili svoje, o čom asi netreba pochybovať. Takže ak bojujete s nedostatkom svetla i vy, toto riešenie je naozaj veľmi dobré.
Nemám v pláne hovoriť len o tom, že sklenené priečky vpustia do vášho domova svetlo. To je snáď nad slnko jasné. Skôr by som vám rada poradilo v tom, že do takejto rekonštrukcie, by ste sa radšej nemali púšťať sami. Problémom je najmä statika. Ja s partnerom patríme k tým, ktorí si chcú všetko urobiť vlastnými rukami. Stavebné firmy sme si nikdy neplatili, pretože sme to vnímali ako zbytočnosť veď existuje google a youtube a všetko potrebné si vieme zistiť. Ak však hovoríme o búraní starých priečok a o ich výmene za tie sklenené, naozaj neriskujte. Zožeňte si profesionálneho statika a následne i firmu, ktorá sa montáži sklenených priečok venuje. Potom, ak prišiel statik k nám, sme veľmi rýchlo pochopili, že na vlastnú päsť, by sme ani náhodou netrafili, kde búrať môžeme a kde naopak nie.