Poďme sa teda spolu pozrieť na to, prečo sa to vlastne neoplatí ani vyrábať:
- Je to drahé.
Ako som už spomínala v úvode, tak ceny všetkého postupom stúpajú nahor. Preto aj ceny našich komponentov do výrobkov budú určite časom stúpať. Takže musíme dvíhať aj ceny výrobkov, ktoré sa už aj teraz zdajú všetkým privysoké. Prvotná investícia do výroby niečoho býva väčšinou dosť drahá a vyžaduje dosť veľa finančných prostriedkov, kým sa vám vaše náklady vrátia.
- Nikto mi to nekúpi.
Slovenský národ je taký, že radšej si niečo kúpi pohodlne v obchode ako keby mal podporiť susedovu výrobňu obuvi. To bol len príklad. Možno je cena porovnateľná, ale ľudia sú leniví ísť k súkromníkovi, ktorý vás bude sledovať pri nákupe.. Radšej pôjdu do obchodného centra, kde je veľa ľudí a v pokoji si vyskúšajú obuv, ktorá sa im páči. Získať si klientsku základňu je dosť podstatná časť a dosť náročná časť domácej výroby hocičoho. Nie je to také jednoduché niekoho zaujať natoľko, aby si niečo kúpil.
- Hlavná zárobková činnosť z toho nebude.
Keď už aj máte svoju nejakú úspešnú dobu za sebou, tak väčšinou to nie je až tak dobre platené ako by ste možno chceli, preto musíte chodiť aj do roboty, aby ste stíhali platiť svoje účty. Potom sa už dostávate do kolotoča, že máte málo času, čo je vlastne ďalším dôvodom k tomu, aby ste doma nič nevyrábali.
- Berie to veľa času
Keď si prerátate, koľko ste mohli zarobiť v robote, keby ste boli v nej a nie doma a nevyrábali dané výrobky, tak je to dosť značný rozdiel. Viac sa vám oplatí chodiť do roboty a prípadne pomimo roboty niečo malé vyrobiť. Ale pri tom zasa strácate veľa času a nemáte čas na rodinu. Takže ste v začarovanom kruhu. Nechajte to vyrábanie tak a venujte sa radšej rodine. Tá si to zaslúži viac ako nejaké výrobky, ktoré vám potom budú len stáť doma a nikto si ich nekúpi.